Tarım Satış Kooperatifi ve Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Ön Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarım Satış Kooperatifi ve Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Ön Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
 
 
İl Müdürlüğümüz tarafından, İlimiz elmasının ve Divle Obruk Peynirinin kooperatifleşme süreci için Tarım Satış Kooperatifi ve Üretim ve Pazarlama Kooperatifçiliği Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
 
Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği toplantı salonunda gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısına Vali Yardımcımız Kaya ÇELİK, İl Müdür V. Ayşe ÜNAL, Elmacılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YILDIZ, Gümrük ve Ticaret Uzmanı Selçuk MERT, Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcıları Ayten Esra ZEYREK ve Ferhat DAĞ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, İlimiz elma üreticileri ve Divle obruk peyniri üreticileri katıldı.

Bilgilendirme Toplantısı İl Müdürü V. Ayşe ÜNAL’ın açılış konuşmaları ile başladı. Ayşe ÜNAL katılımcılara bilgilendirme toplantısının yapılış amacıyla ilgili bilgi verdi. Bilgilendirme Toplantısında Üretim ve Pazarlama Kooperatifçiliği  Uzman Yardımcı Ferhat Dağ’ın sunumu ile Tarım Satış Kooperatifleri ise Uzman Selçuk MERT’in sunumu ile karşılaştırmalı olarak üreticilerimize anlatıldı. Uzman Yardımcısı Ayten Esra ZEYREK’in Coğrafi İşaretler konulu sunumu ile üreticilerimiz bilgilendirildi. Program üreticilerimizin, kooperatifçilik ile ilgili soru ve cevapları ile son buldu.

İl Müdürü V. Ayşe Ünal Bakanlığımız uzmanlarına programa verdikleri katkılarından dolayı üreticilerimize de katılımlarından dolayı teşekkür etti.