Kooperatiflerle toplantı yapıldı!

“Kooperatif Genel Kurullarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konulu toplantı programı 19.01.2016 tarihinde Karaman Polis Evi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Kooperatif Genel Kurullarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile Toplantı Yapıldı.
 
Bilindiği üzere 1163 sayılı Kooperatifler Kanunun 45. Maddesi gereği kooperatifler her hesap devresi sonundan itibaren 6 ay içinde genel kurullarını yapmakla zorunludur. 2016 yılı içerisinde Bakanlığımıza bağlı Kooperatiflerin gerçekleştireceği genel kurul toplantıları öncesi “Kooperatif Genel Kurullarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konulu toplantı programı 19.01.2016 tarihinde Karaman Polis Evi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 19.01.2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantı programına Bakanlığımıza bağlı Kooperatiflerin Başkanları, Muhasebecileri ve kooperatif üyeleri katılım sağladı. İl Müdürümüz Sayın Yusuf ARI’nın açılış konuşmasının ardından katılımcılara kooperatif genel kurullarında idari yönden uygulama birlikteliğinin sağlanması amacıyla Müdürlüğümüzce hazırlanan  “Kooperatif Genel Kurullarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar”  konulu kitapçık verildi. Konu ile ilgili sunumun ardından Karaman Ticaret İl Müdürü Yusuf ARI katılımcılara kooperatif genel kurulları öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili detaylı bilgi verdi.
Kooperatiflerin yaşadıkları sıkıntılar ve karşılaştığı sorunlar ile ilgili istişareler ve görüş alış verişinin bulunulduğu toplantı, katılımcıların toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirmesinin ardından iyi dilek ve temennilerle son buldu.