KGF Genel Müdürü Karaman’a Geldi

Karaman Ticaret İl Müdürlüğümüzün organizasyonluğunda, Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet GERGERLİ ve değerli KGF çalışanlarının katılımlarıyla, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Sayın Valimiz Murat KOCA, İl Müdürümüz Yusuf ARI, KTSO Başkanı Mustafa TOKTAY, değerli şirketlerimiz, banka müdürleri ve KOBİ’ler katıldı.

 
                                                                                   
 

İl Müdürümüz Yusuf ARI’nın açılış konuşmasıyla başlanan toplantıya daha sonra KGF Genel Müdürü İsmet GERGERLİ’nin sunumu ile devam edildi. Sayın GERGERLİ ülke ekonomisinde KOBİ’lerin önemini, diğer ülkelerin KOBİ’ye yaklaşımlarını ve ekonomik veriler ile katılımcılara ekonomiye farklı bir bakış açısı sundu. Daha sonra KGF’nin nasıl çalıştığını, ne gibi destekler verdiğini anlattığı toplantıda Karaman’ın ekonomik verilerinden de oldukça etkilendiğini belirtti. Sayın Valimizin de paylaştığı veriler ile oldukça verimli geçen toplantıda Sayın GERGERLİ; ekonomik açıdan Karaman’ın saklı kalmış bir kahraman olduğunu belirterek, böyle küçük bir ilden bu kadar üstün başarı görmenin kendisini şaşırttığını ifade etti ve başarıların devamını diledi. Karaman’a destek olma noktasında ise KGF olarak her zaman hazır olduklarını ifade etti. Ayrıca KGF’nin kar amacı gütmeden sadece ülke ekonomisine destek olmak için var olduğunu ve bu amacı doğrultusunda çalıştığını özellikle belirtti.
Soru cevap bölümünde ise sorulan sorular üzerine, başvuruların yedi gün içinde sonuçlandığı, KOSGEB ile olan işbirliği gibi önemli bilgiler paylaşıldı. Katılımcılardan gelen şube açma sorusu üzerine ise Sayın GERGERLİ; “asla şube açmayız demiyoruz, Karaman’a şube açma konusunu ilgililerle değerlendireceğiz” dedi. Toplantı daha sonra toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.