Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Birliğimize Bağlı Odalar Ziyaret Edildi

KARAMAN ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ İLE
BİRLİĞİMİZE BAĞLI ODALARIMIZ ZİYARET EDİLDİ
 
 
İlimizde faaliyet gösteren Birlik ve Odalarımızın 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu ’nun 42. Maddesi uyarınca gerçekleştireceği 2018 yılı Olağan Genel Kurul toplantıları öncesinde genel kurul süreçlerinin mevzuata uygun, şeffaf ve demokratik bir ortamda gerçekleşmesi için Birlik ve Mevcut Oda Başkanlarımızla bilgi alışverişinde bulunuldu. Birlik Başkanımız Bayram UYSAL ‘ın makam odasında gerçekleştirilen toplantıya İl Müdür V. Ayşe ÜNAL, Karaman Elektronik Elektrikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şuayip Dik, Karaman Kahveciler Büfeciler ve Kafeteryacılar Esnaf Odası Başkanı Fatih ELİTOK, Karaman Madeni Tornacılar Kaynakçılar Oto Motor ve Benzeri Tamirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cemal ÖZBAY,  Birlik Genel Sekreteri Halil İbrahim İNCEKARA, kurumumuz personellerinden Kadir KALAK ve Devrim Kurtuluş KANMAZ katılmıştır.
 
Oda ziyaretleri ile devam eden görüşmelerde de; Karaman Tuhafiyeciler, Attariyeciler, Züccaciyeciler, Hırdavatçılar ve Seyyarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa MAYA, Karaman Fırıncılar Pastacılar Lokantacılar Ve Gıda Maddesi Üreten İşyerleri Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Alaaddin DİVLELİ, Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet KARADUMAN ve Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Selahaddin PEKOĞLU ile görüş alış verişinde bulunulmuştur. Ayrıca bu yıl yine Müdürlüğümüzce hazırlanacak olan ve Bakanlığımız Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğünce derlenerek kitap haline getirilecek olan 2017 Yılı Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Raporu ile ilgili odalarımızın sorun, talep ve önerileri alınmıştır.
 
İl Müdür Vekilimiz Ayşe ÜNAL, ziyaretler sonrasında 2018 Yılında 5362 Sayılı Kanuna istinaden gerçekleştirilecek olan oda seçimlerimizin aslında bir hizmet yarışı olduğunu belirterek, gerçekleşecek seçimlerin Ülkemiz ve Karamanımız adına hayırlı, esnaf ve sanatkârlarımız için de faydalı olması temennisinde bulundu.